Cvičení v sále OÚ Kolová
Fotbalový klub AJAX

FOTBALOVÝ KLUB AJAX KOLOVÁ

Fotbalový klub FK Ajax Kolová má v obci mnohaletou tradici.

V roce 2012 měl 133 členů, z toho 56 tvořili žáci a dorost. Klub má družstvo žáků a družstvo mužů, obě hrají nejvyšší okresní soutěž. Zúčastňují se turnajů, každoročně pořádají v Kolové Anenský turnaj a Anenskou zábavu a řadu dalších akcí.

Veškerá činnost klubu je závislá na příspěvcích a dotacích. Nejvíce přispívá obec Kolová a jediný významný sponzor – firma Golem se sídlem v Karlových Varech.

ZÁKLADNÍ ÚDAJE:

Předseda/jednatel : Jiří Škarda / Martin Míček.

Trenéři: Jiří Sedláček, Ferdinand Wild, Ľubica Sedláčková, Martin Míček

Členské roční příspěvky: aktivní fotbalisté a výbor 300 Kč, žáci a ostatní 100 Kč, důchodci 50 Kč

Z ČINNOSTI FOTBALOVÉHO KLUBU V MINULÝCH LETECH

• ROK 2012

V tomto roce prošel fotbalový klub velkou obměnou hráčských družstev. Oba týmy skončily v klidném středu tabulky okresních soutěží. V žákovském družstvu jsme zaznamenali výrazný nárůst nových hráčů a na tréninky chodilo kolem 25-ti dětí z naší obce i okolí. Podařilo se navázat spolupráci s Lokomotivou Karlovy Vary, kde budou naši končící žáci pokračovat v krajských soutěžích dorostu a poté budou přínosem i pro naše A-mužstva dospělých. V zimních měsících využívaly oba týmy halu i venkovní areál Gymnázia Karlovy Vary, během soutěží pak hřiště v Kolové.
V létě se konal již 66. ročník Anenského fotbalového turnaje, který je nejstarším turnajem v kraji a proběhl jako součást Anenských slavností, konajících se v obci Kolová.
Na hřišti byla instalována reklamní tabule s informacemi o klubu a o sponzorech.

• ROK 2011

Anenský turnaj se konal v červenci 2011, domácí získali 1. místo. Rovněž ve Stanovickém turnaji vybojovali 1. místo. Na turnaji ve Strunkovicích v jižních Čechách obsadili 3. místo.

• ROK 2010

Pořádal se oblíbený Anenský turnaj, předtím se uskutečnil třídenní zájezd na turnaj do Kemptenu, kde Kolová obsadila skvělé 3. místo ve velmi silné konkurenci.

Na hřišti se instalovaly záchytné sítě na balony za brankou směrem do obce, proběhla kompletní rekonstrukce domácí kabiny. V plánu je rekonstrukce 1. kabiny, kabiny hostů a instalace záchytných sítí za druhou branku.

• ROK 2009

A-mužstvo dosáhlo dílčího úspěchu – po více než 20 letech vyhrálo podzimní část okresního přeboru. Žáci skončili na 10. místě.

Pokračovala rekonstrukce areálu. Klub uspořádal letní turnaj, dále navázal další kontakit s klubem ze sousedního Německa, z města Kempten, ležícího u německých Alp. Setkání těchto klubů proběhlo v červenci a bylo odehráno přátelské utkání, zakončené pohoštěním v přátelské atmosféře v areálu hřiště Ajaxu.

• ROK 2006

V areálu fotbalového hřiště byla na pozemku obce vybudována zpevněná živičná plocha. Tato plocha má sloužit jednak pro parkování v době fotbalových mistrovských zápasů, ale hlavně se počítá s využitím pro různé sportovní aktivity pro všechny občany Kolové. Je zde umístěn basketbalový koš, bude umístěn stůl na ping pong a lavičky. Travnatou plochu v okolí udržuje obec.

Fotbalový klub v tomto roce oslavil 60 let založení, k této příležitosti byla v nové klubovně umístěna vzpomínková výstava od nejstarších let po součastnost, která probíhala v rámci už 60. ročníku letního turnaje, který je zároveň nejstarším turnajem v Karlovarském kraji. Byly pozvány legendy Kolovského fotbalu, aby společně zavzpomínaly na doby minulé.

• ROK 2004

Fotbalisté letos provedli výstavbu sociálního zařízení u kabin na hřišti, kterou financovala obec. Náklady byly vyšší, než se plánovalo, obec i toto navýšení uhradila. Úpravu kanalizační šachty za novým sociálním zařízením, zhotovení zámkové dlažby u vstupu do nového objektu a úpravu oplocení zajistila také obec. Podmínkou pro FK je nátěr fasády celého objektu kabin, kvalitní, trvalá údržba objektu a zelených ploch a práce s dětmi a mládeží. FK pořádal turnaj ve stolním tenisu, zimní soustředění na horách, letní zájezd do jižních Čech, proběhl převod tělovýchovných zařízení ze státní sféry do vlastnictví klubu. Obě družstva obsadila v okresním přeboru 10.místo.

• ROK 2001

V tomto roce oddíl pořádal tradiční Anenský turnaj, který Kolová vyhrála, dále letní turnaj žáků, turnaje ve stolním tenisu dětí i dospělých v KD Kolová, silvestrovský závod v běhu na lyžích, dětský den ve spolupráci s RS Kolová, pro dospělé i žáky v zimních měsících využitá hala v Karlových Varech, zimní soustředění na horách, uspořádání dvou tanečních zábav a několika videoprojekcí s reprodukovanou hudbou, letní zájezd do Strunkovic, a dále mj. dvě „železné neděle“ – očista obce od železného šrotu a zahájení bouracích prací v kabinách.

FK Ajax vlastní v Kolové hřiště na kopanou a sportovní kabiny.